Skip to main content

Tartu Ülikooli teadlased uurivad Thermo Fisher Scientific toodete abil, kuidas organite siirdamiste edukust tõsta! Doonororganite nappus on levinud probleem kogu maailmas, seega on erakordselt oluline vähendada siirdatavate organite kahjustusi. Isheemia-reperfusiooni kahjustus ehk koekahjustus verevoolu taastumisel pärast hapnikupuudust on siirdamisel paraku tavaline. Kahjustuse vähendamiseks kasutatakse erinevaid jahutamise meetodeid, kuid pole teada, milline temperatuur on erinevate organite säilitamiseks parim. Meie klientide (Eskla et al 2022) uuringu eesmärk oli neerurakkude näitel mõista, kuidas jahutamine mõjutab rakuhingamist ja molekulaarseid mehhanisme, mis leevendavad hüpoksia mõjusid ning leida temperatuur, kus jahutuse kasulik mõju on suurim.
Uurimus annab väärtuslikke teadmisi, kuidas hüpotermia võib kaitsta isheemia-reperfusiooni kahjustuse eest. Teadlased näitasid, et jahutamise edukus sõltub inhibeerivatest, nt rakkude ainevahetuse aeglustamine, ja aktiveerivatest teguritest, mis võitlevad redutseeriva stressi vastu, kusjuures neerurakkudel oli suurim kasu 32 kraadi juures. Hüpotermia toimemehhanismide mõistmine on oluline, et suurendada kliinilise hüpotermia tõhusust.
Elame kaasa kõigile uutele meditsiinilistele teadmistele!

Kasutatud Thermo Fisher Scientific tooted:
10% FBS
100 U/mL penitsilliin ja 100 μg/mL streptomütsiin
BODIPY 493/503 dye
TRIzol® reagent
SuperScript III Reverse Transcriptase
QuantStudio 12K Flex Software v.1.2.2 Real-Time PCR System equipment

Loe artiklit siit! DOI: 10.3390/ijms231710108 „Hypothermia Alleviates Reductive Stress, a Root Cause of Ischemia Reperfusion Injury“ Eskla et al 2022

Küsi Thermo Fisher Scientific toodetele pakkumist info@lanlab.ee!